Olimp Rocky Athletes Glutamine 250 Gr

Marka: Olimp
Ürün Boyutları
525,00 TL

Teslimat Tarihi: 3 iş günü

200 tl ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz

Ürün Bilgileri

Ürün Kodu: Olimp003
Genel Bilgiler

Rocky Athletes Glutamine, süper mikronize formülü ile toz formda glutamin takviyesidir. İçeriğinde yüksek dozda saf L-glutamin bileşeninin yanı sıra ideal oranda B6 vitamini ilavelidir. Özellikle yüksek protein ile beslenen sporcularda, protein sentezinin normal yapılabilmesi için yeterli miktarda B6 vitamini tüketilmesi önemlidir. L-Glutamin protein metabolizması üzerinde direkt etkiye sahip, en güçlü anti-katabolik içeriklerden biridir. İstisnasız her antrenmandan sonra alınması önemlidir.

Rocky Athletes Glutamine, tatlandırıcı içermez ve istediğiniz her ürünle kolayca kullanabilmeniz için aromasız olarak formüle edilmiştir.

GLUTAMIN ALMAK KASLARIMIZ İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

Proteinler kas dokularımızın ana elementleridir. Kaslarımızın gücünü ve hacmini içlerinde depolanan protein miktarı belirler.

Nitrojen ise proteinlere özgü bir elementtir, yağlarda ve karbonhidratlarda bulunmaz. Kaslarımızda ne kadar protein depolandığı bilgisine ancak vücudumuzda ne kadar nitrojen muhafaza edildiğini bularak ulaşabiliriz. Bunu nitrojen dengesi olarak adlandırırız. “Nitrojen dengemiz” ne kadar yüksekse kaslarımız da o kadar “hacimli ve güçlü“ olur.

Glutamin birincil nitrojen depolayıcısı ve taşıyıcısıdır. Glutamin kaslarınızı direk nitrojen ile besler ki, bu nitrojen anabolik proseslerin uyarılması ile amino asitlere ve kas proteinlerine dönüştürülür.

Vücudumuzdaki diğer organlarımız nitrojen ihtiyaçlarını kaslarımızdaki nitrojen depolarından sağlarlar. Kas dokularındaki proteinler ayrıştırılarak (buna katabolik süreç diyoruz), içlerindeki nitrojen glutamine dönüştürülür. Böylece nitrojenin diğer dokulara transferi sağlanmış olur. Eğer vücudunuzu yeteri kadar hazır glutamin ile desteklerseniz, katabolizm olmasına gerek kalmadan dokuların nitrojen ihtiyacı karşılanabilir.

Spor gıdası olarak glutamin tüketimi, yüksek nitrojen dengesini garanti eder. Böylece anabolik süreçler desteklenirken, katabolik süreçler engellenir.

Vitamin B6, gutaminin bağırsaklarda emilimini artırır. Bu nedenle ürüne ilave edilmiştir.

Hazırlama: 1 porsiyon (2,5 g =1 ölçek) ürünü 200 ml su ile karıştırınız.

Kullanım Bilgisi: Günde 1 porsiyon kahvaltıdan önce veya antrenmandan sonra veya yatmadan önce almanız tavsiye edilir.